Hakkimizda

Willis Towers Watson Wire – Risk Hakkında Global Anlayış

Bu blog Willis Towers Watson’un fikrî sermayesinin ana sayfasıdır — yaklaşık 120 ülkede 39.000’den çok Willis Towers Watson çalışanının bilgi ve uzmanlık merkezidir.
Ayağı yere basan uzman blog yazarlarımız sektöre özgü onlarca yıllık deneyim ile enerji, denizcilik, havacılık ve inşaattan reasürans ve mali hizmetlere kadar tüm sektör yelpazesini etkileyen riskler ile bağlantıya sahiptir.

Dünyayı Değiştirmek için Gerçek Zamanlı İstihbarat Gerekir

Ticari risk dünyası değişti. Küreselleşme, itibar ve tedarik zinciri tehditlerinden siber güvenlik, salgınlar, terörizm ve iklim değişikliğine kadar yeni ve gelişen tehditler patlamasına yol açtı. Şirketler dahili olarak kredi maliyeti ve temin edilebilirliği, yönetmelik ve uyumluluk ve toplam piyasa değeri riski ile boğuşuyor.

Şirketler böyle belirsiz bir dünyada hayatta kalabilmek için işlerinin karşısında duran tüm riskler hakkında gerçek zamanlı bilgilere ve anlayışa ulaşmak zorunda. Willis Towers Watson Wire, okuyucular ile Willis Towers Watson’daki bazı en gelişmiş akıllar arasında global bir diyaloğa aracılık ediyor. Bu kişiler doğal ve insan ürünü felaketlerin sigorta ile ilgili sonuçları ve tüm dünyadaki şirketleri etkileyen en yeni sorunlar, eğilimler ve haberler hakkında kısa ve zamanlı duyurularda bulunur.

İstediğiniz Bilgileri İstediğiniz Zamanda Elde Edin

Willis Towers Watson Wire global anlayışlarımızı şu şekilde sağlar:

  • Çok Basit Birleştirme (Real Simple Syndication, RSS) bildirimleri, okuyucuların herhangi bir sektör hakkında güncellemeleri bunlar yayınlandığı anda almak üzere abone olmalarını sağlar.
  • Video ve ses klipleri dahil olmak üzere çoklu ortam iletişimleri.
  • Kolay bilgi alışverişi sağlayan şekilde sosyal medya ile tam bir bütünleşme.
  • İlgi duyduğunuz konuları hızla aramanızı sağlayan şekilde anahtar kelime etiketleme.

Ticari Sürdürülebilirlik ile Bağlantı

Yeni bir risk dünyası sigortaya yeni bir yaklaşım gerektirir ve Willis Towers Watson’da bizler buna “Ticari Sürdürülebilirlik” diyoruz. Bu, iki düşünceye dayanmaktadır:

  1. Sigorta bir şirketin güvenliğinin ve hayatta kalabilmesinin merkezinde bulunur. Yalnızca teminat ve talepler ile ilgili değildir.
  2. Bir şirkete bakmanın en iyi yolu ona bir bütün olarak bakmaktır – âdeta her tür paydaşın bulunduğu bir topluluğa gömülmüş bir şey gibi.
  3. Sürdürülebilirlik, şirketin güvenliğinin güvenceye alındığı bir zarftır. Şirketin karşısında duran riskleri öngörerek ve yöneterek elde edilir. Willis Towers Watson Wire şirketlerin risk yönetimi kararları bakımından bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmak amacı ile onların risk hakkında en yeni uzman görüşlerine ulaşmalarını sağlar.